Mini HOME DECOR

Jako „pani domu” zawsze mam problem z ogarnięciem przepisów. Wy też tak macie? Kartki dosłownie walają się po szufladzie, niepoukładane, ciasta z obiadami, przetwory z daniami na kolacje… Ale ostatnio powiedziałam temu stop i zrobiłam dla siebie przepiśnik. Swój własny, niepowtarzalny ;) Możecie go zobaczyć tutaj —> PRZEPIŚNIK

Jednak po czasie widzę, że to mi nie wystarczy. Długo zastanawiałam się co od czego rozdzielić, żeby znowu nie było bałaganu.
Doszłam do wniosku, że jedyną opcją jaka by mnie usatysfakcjonowała to zrobienie 3 osobnych zeszytów. I tak oto powstał przepiśnik, w którym mam przepisy na potrawy ogólne (śniadania, obiady, kolacje) i moje nowe dziecko: notes na przetwory.

Notesik jest malutki, w formacie a6, obłożony okładkami z beermaty. Okładki okleiłam papierem ze sklepu Craft O’Clock, Marzenia o Poranku. Z przodu umiejscowiłam shaker w kształcie słoika, wypełniony cekinami. na górze washpappa i rzemyk.

Nie chciałam, żeby środek był bindowany, więc wymyśliłam inny sposób an przymocowanie kart. Kojarzycie karteczki w bloczkach ze sklejonym brzegiem, które można łątwo wyrwać? Właśnie to rozwiązanie zastosowałam. Posmarowałam brzegi kartek klejem na gorąco tworząc cienką warstwę, którą potem rozsmarowałam. Wyszło idealnie.

A Wam jak się podoba?

Mam nadzieję, że niedługo do mojej kuchennej kolekcji trafi jeszcze deserownik ;) ale to już w innym poście :)